8 јануари, 2014

Погледнете го „Goodness Gracious“ од Ели Гоулдинг

Британската пејачка и музичарка Ели Гоулдинг во август минатата година го најави реизданието на нејзниот албум „Halcyon“ од 2012 година, а како прв сингл од изданието „Halcyon Days“ беше претставен синглот „Goodness Gracious“ во кој гостува колегата од групата фан., Нејт Руес. Половина година подоцна, стигна и видео записот за оваа тема, а како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑