5 април, 2013

Погледнете го „Get the Girl Back“ од Хенсон

Почеток на важна година за Хенсон! Откако ги најавија плановите за нов албум и турнеја, братското трио вчера го претстави видео записот за водечкиот сингл насловен „Get the Girl Back“, во кој гостуваат актерките Кет Денингс и Ники Рид, а момчето кое се труди да ја освои Кет се пробива низ толпата во клубот во кој вработените го охрабруваат да ја врати девојката. Интересна песна со заразен ритам и рефрен, а како изгледа целата приказна можете да видите горе.

 

 

 Врати се горе ↑