13 јануари, 2015

Погледнете го „Get Ready For It“ од „Тејк дет“

По број 1 хитот „These Days“, „Get Ready For It“ е втората тема од актуелниот, седми по ред, студиски албум на „Тејк дет“ – „III“. Оваа песна, која ќе се најде и на саундтракот за филмот „Кингсман: Тајната служба“ (Kingsman: The Secret Service), денеска доби и свое видео издание во кое се прикажани и сцени од споменатиот филм, чија премиера е закажана за 13 февруари. Видео записот можете да го погледнете горе, а трејлерот за филмот Ве очекува во продолжение.

 

 Врати се горе ↑