31 јануари, 2013

Погледнете го „Explosions“ на Ели Гоулдинг

Како што пишува магазинот Idolator, британската пејачка и текстописец Ели Гоулдинг го претстави видео записот за една од наијтересните песни од нејзиниот успешен минатогодишен албум „Halcyon“. Станува збор за баладата „Explosions“, чија продукција ја потпишува Џон Фортис. Видео записот е составен од монтирани снимки од настапите на пејачката, вклучувајќи и неколку кадри од „позади сцената“. Погледнете како сето тоа изгледа.Врати се горе ↑