24 октомври, 2014

Погледнете го дуетот на Северина и Саша Матиќ

Хрватската пејачка Северина денеска премиерно ја претстави својата нова песна насловена „Море туге“, која ја отпеа заедно со српскиот музичар Саша Матиќ, кој е автор на музиката, текстот го напиша Милош Смиљаниќ, а аранжманот го направи Дејан Абадиќ. Елегантниот видео запис е во режија на Милош Надаждин, а како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑