23 јули, 2013

Погледнете го „Dirty Laundry“ од Кели Роланд

За третиот сингл од актуелниот четврт студиски албум на Кели Роланд, темата „Dirty Laundry“ деновиве доби и свое видео издание. Во песната се зборува и за нејзиното ривалство со поранешната колешка од Дестинис Чајлд, Бијонсе, a делумно се зборува и за семејно насилство. Малку мрачниот видео запис можете да го погледнете горе.Врати се горе ↑