19 септември, 2014

Погледнете го „Booty“ од Џеј Ло и Иги Азалија

Стигна долгоочекуваниот видео запис за ремикс верзијата на песната „Booty“ од актуелниот албум „A.K.A.“, кој Џенифер Лопез го претстави во јуни годинава. За ремиксот на песната, чии автори меѓу другите се и Лопез, Крис Браун, Кори Руни, Бени Медина, Питбул и Дипло, латино дивата ги здружи силите со сè попопуларната австралиска раперка Иги Азалија, а видео записот во режија на Хајп Вилијамс можете да го погледнете горе.

 Врати се горе ↑