22 август, 2014

Погледнете го „Bad News“ од „Бастил“

Како што Ви пренесовме неодамна, британскиот бенд „Бастил“ ја објави песната Bad News“ која доаѓа од ЕП изданието посветено на песната „Oblivion“. Песната која во септември ќе биде објавена како осми и последен сингл од нивниот мошне успешен минатогодишен албум „Bad Blood“, деновиве доби и свое видео издание во кое фронтменот Ден Смит нè води во едно вистинско приходелично истражување на минатото и на потсвеста, а како изгледа сето тоа можете да видите горе.

 Врати се горе ↑