Промоции

1 март, 2016

„Поетика“ го промовира својот „Ултиматум“

Битолската рап група „Поетика“ на 13 март, недела, во битолскиот „Бар чаршија“ ќе го промовира својот втор албум насловен „Ултиматум“, кој го најави со насловната нумера и темата „Дали сте сериозни?“, како и песната посветена на родната Битола – Граду мој“.

Промоцијата ќе биде зачинета со диџеј сет со „олд скул“ рап, а сите што сакаат да го имаат албумот во физичка копија, истиот ќе можат да го набават на промоцијата по цена од 100 денари. Влезот е бесплатен.

 Врати се горе ↑