Македонија

16 јули, 2014

Почина сопственикот на „Авалон продукција“

Еден од сопствениците на „Авалон продукција“, Даниел Милошески  синоќа ненадејно починал. Заедно со неговиот брат Бобан ја изградија Авалон продукција како една од најуспешните продукции на Балканот, а имаат организирано бројни концерти во Македонија и на Балканот, на многу локални и светски ѕвезди.

Според информациите, посмртните останки ќе бидат изложени утре во капелата на Градските гробишта во Бутел, а погребот ќе биде во 14 часот.

Извор: КајганаВрати се горе ↑