Свет

6 октомври, 2018

Почина шпанската оперска дива Монсерат Кабаље

Шпанската оперска дива Монсерат Кабаље (Montserrat Caballé), која освои нова генерација на обожаватели откако ја отпеа грандиозната „Барселона“ со Фреди Меркјури, почина денеска на возраст од 85 години. Веста ја потврди портпарол на болницата „Абрахам дел Морал“ во Барселона.

 Врати се горе ↑