Аудио

22 август, 2013

Питбул гостува во ремиксот на „Wake Me Up“ од Авичи

Хит синглот „Wake Me Up“ со кој шведскиот диџеј и продуцент Авичи ги освојува врвовите на светските топ листи, деновиве го доби и своето официјално ремикс издание, на кое покрај гласот на калифорнискиот соул пејач Алое Блек, се слуша и гласот на кој друг, ако не неизбежниот Питбул. Многумина сметаат дека „Господинот 305“ само ги „уништува“ песните во кои гостува, а дали ја „уништи“ и оваа хит нумера можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑