Аудио

12 август, 2017

Пинк го најави новиот албум со „What About Us“

Пинк го претстави новиот сингл насловен „What About Us“, со кој го најавува своето седмо по ред студиско издание „Beautiful Trauma“. 37-годишната ѕвезда го напиша синглот заедно со Џони Мекдејд (Сноу патрол) и Стив Мек, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 

Новиот албум ќе содржи 13 песни, а интересно е тоа што на ниту една од нив нема гости, што е навистина ретко во последно време. „Beautiful Trauma“ ќе стигне на 13 октомври, а комплетниот список со песни е следниот:

pink-beautiful-trauma-album-cover

01. Beautiful Trauma

02. Revenge

03. Whatever You Want

04. What About Us

05. But We Lost It

06. Barbies

07. Where We Go

08. For Now

09. Secrets

10. Better Life

11. I Am Here

12. Wild Hearts Can’t Be Broken

13. You Get My LoveВрати се горе ↑