Свет

25 октомври, 2012

Пи Диди за малку нe настрада во сообраќајна несреќа

Вчера во попладневните часови рап могулот Шон Диди Комбс имаше сообраќајна несреќа. Возејќи низ улиците на Беверли Хилс со неговиот Кадилак Ескалејд, раперот се судри со друг автомобил, но за среќа никој не беше хоспитализиран. Диди веднаш побрза да објави на неговиот твитер профил „Ова беше блиску!“.

Иако ниту еден од учесниците во несреќата не беше однесен на болница, двете страни се жалеа на болките кои ги предзивика несреќата. Фотографии од настанот веднаш се најдоа на интернет, а на една од нив се гледа како Диди лежи на тревата обидувајќи се да се соземе од траумата.Врати се горе ↑