Аудио

4 јуни, 2013

Пет Шоп Бојс претставија нов сингл „Vocal“

Познатото британско дуо Пет Шоп Бојс на почетокот на минатиот месец го најавија нивниот дванаесетти студиски албум „Electric, воедно претставувајќи го видео записот за нумерата „Axis“, а сега од новото издание пристигнува и првиот официјален сингл „Vocal“. Нумерата продуцирана од Стјуарт Прајс беше премиерно претставена синоќа  на британското радио BBC, а како звучи можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑