Видео

2 декември, 2012

Пеперминт со нов спот го најавија новото ЦД

Деновиве беше објавен новиот видео запис за темата „Riding My Harley In The Rain“ на групата Пеперминт. Истиот е снимен во македонски села, а се јавува и во фукција на најава за новиот албум кој треба да излезе наскоро. Во продолжение погледнете го новиот видео запис.

 

Од Пеперминт најавуваат дека нивниот нов албум ќе биде три во едно! Тука ќе се најдат сите песни од стариот албум, unplugged концерт за Македонската Радио Телевизија, заедно со 12 нови, до сега необјавени песни отпеани на македонски.

Извор: mmm.com.mkВрати се горе ↑