Аудио 10569106_676550515764690_8135542656302104290_n

13 октомври, 2014

„Пеперминт“ ја претставија „Другарка ти од мало“

По летниот хит „Црвено, жолто, зелено“, панк-рок составот Пеперминт“ неодамна претстави уште една песна од новиот албум кој е веќе во подготовка. Во својот препознатлив стил, бендот овој пат пее за „Другарка ти од мало“, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑