Настани

2 ноември, 2012

Панчо вечерва во клуб „Сцена“

Овој петок во битолскиот ноќен клуб „Сцена“, гостите ќе ги забавува еден од најдобрите и најпознати диџеи во Македонија, едната половина од Р’н’Б дуото ДНК, Панчо aka DJ Shorty P. Веќе добро е познато дека во сите дискотеки и кафулиња во Македонија Панчо ја прави најдобрата журка, а пред неговиот сет вечерва посетителите ќе се загреваат со музичкиот избор на DJ Тања. За сите љубители на Р’н’Б и хип хоп музиката, вечерва клуб „Сцена“ е вистинското место за вас.Врати се горе ↑