Настани

1 ноември, 2012

Памперси вечерва во „МСМ кабаре“

Битолскиот бенд Памперс вечерва ќе настапи во „МСМ кабаре“ во Скопје. Настапот ќе започне на полноќ, а публиката ќе може да ужива и да се забавува со одличните рок хитови на бендот.

Во меѓувреме групата се подготвува и за италијанската турнеја која ќе се случи во јуни следната година, а настапи ќе имаат во неколку градови, како што се Рим, Верона, Милано, Болоња, Торино, Фиренца и Пескара. Повеќе информации околу турнејата ќе бидат објавени подоцна.

 Врати се горе ↑