Резултати за "Кристина Арнаудова"

Гласајте за „Хит на месецот“

октомври 26th, 2013

Синоќа на првиот канал на Македонската Радио Телевизија започна новата музичка емисија „Хит на месецот“, која ќе се емитува секој [&hellip


Познати финалистите за Макфест 2013

октомври 12th, 2013

Синоќа во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип се одржа првата полуфинална вечер од 28-то издание на фестивалот на [&hellip


Билбилов наполни 30 години!

мај 9th, 2013

Роберт Билбилов е еден меѓу неколкуте најталентирани композитори во регионов. Неблагодарно е да се каже дека е само композитор, иако компонира [&hellip


Скопски фестивал се враќа во полн сјај

ноември 14th, 2012

Денеска во Порта Македонија беше одржана прес конференција за претстојниот Скопски Фестивал, каде што беа објавени деталите за истиот. 18 [&hellip


Наскоро МАРС 2012

ноември 10th, 2012

Македонскиот радиски фестивал МАРС годинава по петти пат ќе ги избира најголемите хитови кои се вртени по радио станиците низ Македонија. На [&hellip


Синди ја претстави својата прва песна

октомври 20th, 2012

Младата Швеѓанка со македонско-хрватско потекло, Синди ја промовираше својата најнова песна отпеана  на македонски и англиски јазик  со наслов „Студено“ и „Look [&hellipВрати се горе ↑