Концерт

17 мај, 2016

Овој петок концерт на Четкар во Скопје

Популарниот џез музичар Владимир Четкар в петок, 20 мај, ќе одржи концерт во скопскиот бар „Цреша“. За Четкар ова е трет настап пред домашната публика за годинава, а веќе во јуни продолжува во концерти ширум САД – на 9 и 10 јуни во Кливленд и Колумбус во соединетата американска држава Охајо и на 18 јуни во славниот „Регатабар“ во Бостон.Врати се горе ↑