Аудио

1 јули, 2014

„Овисан“ е новиот сингл на Бејби Блу

Хрватскиот рок состав кој минатата година дебитираше на балканската рок сцена со синглот „Бјежим“, а потоа продолжи со „Провокации“ и „Гдје смо сад“Бејби Блу неодамна го претстави својот нов сингл. Станува збор за темата насловена „Овисан“ која е ведра и позитивна песна со брзо темпо и за која веќе добија одлични критики во родната Хрватска. Како звучи новиот сингл на, како што ги опишуваат хрватските медиуми, „младите загрепчани кои ја враќаат надежта на рок сцената“, можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑