Македонија

1 декември, 2015

Орнела ја изгуби битката со ракот…

Орнела Јордановска денеска ја изгуби битката со ракот на лимфните жлезди, болест со која се бореше од мај 2013 година. За 24-годишната пејачка и дизајнерка беа организирани голем број хуманитарни акции, а во октомври годинава ѝ беше извршена и трансплантација на коскената срж, но за жал, сето тоа беше залудно…

Орнела беше дел од македонската сцена неколку години, а во текот на својата куса музичка кариера објави неколку песни и видео записи на кои можете да се потсетите во продолжение.

 

 

 

Извор: Телеграф

Фотографија: ФејсбукВрати се горе ↑