Македонија

29 мај, 2019

Огнен Здравковски ја сподели среќната вест!

Едно од најгледаните регионални музички шоуа, „Ѕвездите на Гранд“, полека но сигурно доаѓа до самиот крај и на оваа сезона. По многуте кандидати кои си ја пробаа среќата и годинава пред жирито на Саша Поповиќ, кругот се стесна меѓу најдобрите, па токму сега следува најжестоката борба.

Во „Ѕвездите на Гранд“ оваа сезона имаше доста пријавени Македонци, но според она што се случува досега, изгледа дека скопјанецот Огнен Здравковски е од оние на чиј талент жирито е најнаклонето.

View this post on Instagram

Директно во ПОЛУФИНАЛЕЕЕ!!!! Не ми се верува дека дојдов пред крајот… Луѓе мои фала ви на сите за поддршката што ми ја давате и уште еднаш ќе кажам и ќе се заблагодарам на мојата менторка, да не беше она немаше да дојдам до овде… ФАЛА МАРИЈА, ТЕ САКАМ!!!🙏💙 ———————————————————- Direktno u POLUFINALE!!! Ne mogu da verujem da sam dosao do samog kraja… Ljudi moji hvala puno svima za podršku sto mi dajete i jos jedan put cu da kazem i da se zahvalim mom mentoru, da nije bila ona ne bih dosao do ovde… HVALA MARIJA, VOLIM TE!!! 🙏💙

A post shared by Ognen Zdravkovski (@ognenzdravkovski) on

Имено, во најновата епизода која треба да ја гледаме претстојната сабота, Огнен повторно ќе ги израдува своите обожаватели и поддржувачи со тоа што се пласираше директно во полуфинале. За овој успех, не можеше да додржи, а да не се пофали на социјалните мрежи, а меѓу другото и да ѝ  се заблагодари на својата менторка Марија Шерифовиќ:

Директно во полуфинале! Не ми се верува дека дојдов пред крајот… Луѓе мои, ви благодарам на сите за поддршката што ми ја давате и уште еднаш ќе кажам и ќе ѝ  се заблагодарам на мојата менторка, да не беше таа, немаше да дојдам до овде… Благодарам Марија, те сакам!“, пишува Огнен.

Со кои песни го заслужи овој пласман и со кој конкурент ќе биде во дуел, останува да почекаме до тоа возбудливо издание на „Ѕвездите на Гранд“.

Извор: Вистина.мкВрати се горе ↑