Аудио

9 јануари, 2016

Одлична соработка на Сиа и Канје Вест

Најновата песна од албумот „This Is Acting“, кој Сиа ќе го објави кон крајот на месецов, е темата насловена „Reaper“. Интересно е тоа што како коавтор и копродуцент на песната се потпишува познатиот рапер Канје Вест, со кого австралиската пејачка веќе соработуваше за темата „Wolves“, а како звучи новиот сингл можете да слушнете во продолжение.

 

Покрај овој сингл, од претстојното студиско издание веќе имавме можност да ги слушнеме и  Alive Bird Set Free и „One Million Bullets“, како и „Cheap Thrills“, а комплетниот список со песни Ве очекува во продолжение.

1. Bird Set Free 
2. Alive 
3. One Million Bullets 
4. Move Your Body
5. Unstoppable 
6. Cheap Thrills 
7. Reaper
8. House On Fire
9. Footprints
10. Sweet Design
11. Broken Glass
12. Space BetweenВрати се горе ↑