Македонија

28 јануари, 2013

Одлична македонска преработка на „Дијамантите“ од Ријана

Големите хитови често добиваат бројни преработки, а таков е случајот и со актуелниот хит на Ријана„Diamonds“. Денеска ни пристигна уште една одлична преработка на оваа нумера и тоа од македонски музички таленти. Нема потреба да напоменуваме дека талентите во Македонија ги има во изобилство, а Симона Јовческа Мона и Огнен Митев Оги се само уште еден доказ за тоа. Извонреден вокал придружуван само од гитара, прекрасна акустична верзија, едноставна и убава. Зборови не се потребни, уживајте!

 

Бонус уживање со преработката на „Back to Black“ од Ејми Вајнхаус.Врати се горе ↑