Галерија Иванов Тадиќ Четкар

20 август, 2014

Одличен настап на Четкар во чест на претседателот Ѓорѓе Иванов

Светски познатиот џез музичар Владимир Четкар деновиве одржа концерт во чест на претседателот Ѓорѓе Иванов и поранешниот српски претседател Борис Тадиќ. Концертот, кој се одржа во Аквариус во Охрид, помина во феноменална позитивна атмосфера со овации и неколку биса. Покрај претседателот и неговиот гостин Тадиќ, меѓу гостите таа вечер беа и американскиот амбасадор Волерс, министерот за одбрана Зоран Јолевски, градоначалникот на град Охрид, Никола Бакрачески и голем број дипломати и љубители на џез и фанк музиката.

Концертот беше во пресрет на вчерашното свечено отварање на петтата Школа за млади лидери, каде поранешниот српски претседател Тадиќ одржа планирање. Четкар настапи со Бено Сатлер на тапани и Оливер Јосифовски на бас гитара. Настанот го овековечи Александар Ковачески, а како изгледаше сето тоа преку неговите фотографии можете да погледнете во продолжение.Врати се горе ↑