13 октомври, 2014

Одличен дует на Жељко Јоксимовиќ и Тони Цетински

Најавен уште во ноември минатата година, деновиве конечно беше претставен дуетот на познатите музичари Жељко Јоксимовиќ и Тони Цетински. Оваа српско-хрватска соработка со музика и аранжман на Јоксимовиќ и со текст на Лука Булиќ, го носи насловот „Заблуда“, а за екранизацијата на овој „пијано дуел“ се погрижи Ренато Рениера (Брим пикчрс). Како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе.

 Врати се горе ↑