Македонија

17 декември, 2013

Од денес во продажба ДВД изданието од големото „Отварање“ на Слаткаристика

Новото ДВД на нашиот хип-хоп артист Слаткаристика на кое можете да го прегледате двочасовното лудило кое се случуваше лани во арената „Борис Трајковски“, од денеска е пуштено во продажба. Ова е второ ДВД издание од Слаткаристика, по она од концертот во Метрополис арената.  Кој го пропушти концертот „Отварање“, од денес може да го добие на ДВД и тоа низ продажните места во:

 

Скопје

1.ГТЦ – Југотон

– 1/2 Југотон

– Мистер Компани

2.ТЦ Рамстор -ТНТ Маркет

3.ТЦ Бисер -цд шоп АББА

4.ТЦ Лептокарија – Супер Тобако

5. Стара Чаршија -Македонско Катче

6. Веро 2 -Моби Арт

7. Центар – Книжарница Култура

– Книжарница Матица 1,2

8. Аеродром TAV -Office Plus

 

 

 

 

 

 

 

 

Куманово

1. Книжарница – Херби

Радовиш

1. Книжарница – СО-НИ

Струмица

1. Книжарница -Култура

Битола

1. Центротрејд

Охрид

1. ZZ Top

2. New Tobaco

3. Книжара Просвета

Струга

1. Креденец – Хотел Дрим

2. Книжарница Клио

Кичево

1. Вемакс тобако

Официјалната промоција на ова видео издание од концертот ќе се одржи на 23-ти декември, како предновогодишен подарок од Слаткаристика.Врати се горе ↑