Свет

16 јануари, 2013

Објавен списокот на песни од новиот албум на Хртс

По малку мрачното британско дуо Хртс го објави списокот на песни кои ќе се најдат на нивното второ студиско издание насловено „Exile“, закажано за 11-ти март. Веќе имавме можност да ги чуеме првите две нумери од албумот, а тоа се „The Road“која си доби и видео издание и „Miracle“  објавена во првите денови од годината. Во продолжение погледнете го целосниот список од 12 нумери.

Извор: IdolatorВрати се горе ↑