Видео

21 октомври, 2015

Новите музички ѕвезди доаѓаат: Погледнете ги првите настапи од шоуто „На иста адреса“

Учесниците во реалното музичко шоу „На иста адреса“ по седумдневни подготовки го имаа својот прв јавен настап, а резултатите од вложениот труд беа повеќе од очигледни. Секој кандидат изгледаше топ, стајлингот беше комплетно прилагоден на стилот на песната со која што настапуваа, кореографиите ги надополнија емоциите испеани со зборовите, а самата вокална изведба беше неколку класи подобра од онаа при влегувањето во вилата пред само една недела.

Сите вие што не успеавте да го проследите преносот во живо во неделата вечер на Алфа ТВ, погледнете што пропуштивте:

Горан Ристовски – Јане ле, Јанке убава (македонска народна песна)

 

Вики Јованџикова – Што да правам, што да чинам (македонска народна песна)

 

Илија Петровски – Тајно моја (Тоше Проески)

 

Марија Груевска – My Funny Valentine (џез стандард)

 

Стефан Давидовски – Vivir mi vida (Марк Ентони)

 

Валери Димовска – I’d Rather Go Blind (Ета Џејмс)

 

Марио Арангеловски – You Raise Me Up (Џош Гробан)

 

Миа Морина – Lips Are Movin’ (Меган Трејнор)

 

Зои Блаж – Такви као ти (Нина Бадриќ)

 

Алмир Исмаили – Hello (Лајонел Ричи)

 

Александра Михова – Dream A Little Dream Of Me (поп стандард)

 

СКАНДАЛ: ЌЕ ИМА ЛИ КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО КУЌАТА ‪НА ШОУТО НА ИСТА АДРЕСА‬?!

Народната музика против забавната или нетрпеливост лична и персонална? После завчерашното гласање помеѓу учесниците во шоуто веќе ништо не е исто. Голем конфликт вчера помеѓу Горанчо и останатите од шоуто заврши со закани: „Ќе ве мачкам на леб сите после шоуто!“

Што ќе гледаме наредните денови ќе имате можност да видите директно на Алфа ТВ секој ден во неколку термини на денот.Врати се горе ↑