Аудио TRICKY-THREE-Promo1-1024x576

26 јануари, 2014

Новиот видео запис на Трипнотик сè поуспешен во САД

Новиот видео запис за последниот сингл „Tricky Three“ на македонскиот електронски проект Tрипнотик (Тripnotic), зад кој стои продуцентот Емил Хаџи-Панзов, забележува сè поголем успех на американските телевизиски мрежи. Од оваа недела спотот се наоѓа на официјалната плејлиста на телевизискиот канал mtvU, кој има публика од 9 милиони гледачи. Оваа телевизија е дел од мрежата на MTV и е наменета за младата популација.

Видео записот за „Tricky Three“ веќе се емитува на уште триесетина светски телевизиски канали и интернет портали. Видеото беше снимено во Њујорк кон крајот на минатата година, во режија на Амбер Моелтер, која до сега има освоено многубројни награди, главно за кратки видеоформи, но и наградата за најдобра драма на филмскиот фестивал во Амстердам за нејзино дебитантско долгометражно остварување. Главната улога во „Tricky Three“ ја толку новата американска танчарска ѕвезда Кортни Линд.

 

Темата има и неколку ремикс изданија од други уметници, меѓу кои и нашиот Кирил Џајковски, а истите можете да ги преслушате во продолжение.

 Врати се горе ↑