Свет

13 октомври, 2014

Новиот албум на Адел нема да излезе оваа година

Од издавачката куќа „Екс-ел рекордингс (XL Recordings)“, со која Адел има потпишано договор, изјавија дека новиот албум на пејачката нема да излезе оваа година. Иако скоро целиот свет одамна го чека наследникот на планетарно успешното издание „21“ кое е продадено во преку 30 милиони примероци, изгледа дека нема наскоро да се израдуваме на нов материјал, но може барем да нè утеши тоа што до 2015-та нè делат неполни три месеци.

 

 Врати се горе ↑