Аудио

14 март, 2013

Нова песна од Заз

Француската сензација Заз која го освои светот со хитот „Je veux“, деновиве го претстави нејзиниот нов сингл насловен „On ira“, со кој најавува нејзиниот втор студиски албум „Recto Verso“, закажан за мај годинава. Сите љубители на нејзината музика можат да уживаат во уште една одлична песна на „модерната Едит Пјаф“.

 

 Врати се горе ↑