29 декември, 2012

Нова песна од Солза и Смеа Бенд

Битолското драмско студио „Солза и смеа“, покрај хумористичните скечеви и урнебесни комедии, со хуморот продолжуваат и во музиката со одлични пародии. Откако нивната песна „Марија меси кифлиња“ стана голем хит, по неа следуваше и „Излези мајко“, а вчера ја претставија и новата песна со наслов „Јас сум Македонец“, чиј текст го напиша Никола Тргачевски – Кумба, а мастерингот е на Гимел студио, додека за видео записот се погрижија нивните редовни соработници од Дрим Каст продукција. Слушнете што ќе Ви отпеат битолските хумористи.Врати се горе ↑