Аудио

3 февруари, 2013

Нова песна од „Лутите пиперчиња“

Бендот Ред Хот Чили Пеперс, кој во јуни, минатата година го најави серијалот од 18 до сега објавени песни, а во ноември веќе слушнавме две од нив, деновиве ја претстави песната „In Love Dying“, која е единаесетта по ред од горенаведениот серијал. Во продолжение слушнете ја новата нумера, а сите песни можете да ги преслушате на нивниот канал на ЈуТјуб на следниот линк.

 

 Врати се горе ↑