23 јуни, 2013

Нов видео запис од Алиша Киз

Од актуелниот петти студиски албум на американската музичарка Алиша Киз пристигна уште еден видео запис за нумерата „Tears Always Win“, која заедно со Киз ја потпишува и колегата Бруно Марс. Песната воедно е и втор сингл од актуелното издание „Girl On Fire“, а во видео записот пејачката игра улога на девојка која сонува за подобар живот.Врати се горе ↑