Аудио

14 јануари, 2014

Нов сингл од Лили Ален: Слушнете ја „Air Balloon“

По повратничкиот прв сингл „Hard Out Here“ кој привлече големо внимание и предизвика бројни реакции, британската пејачка Лили Ален деновиве го претстави и својот втор сингл од претстојниот трет студиски албум закажан за годинава. Станува збор за темата „Air Balloon“ во која се спомнуваат и легендарните Елвис Пресли и Курт Кобејн, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑