Аудио

28 мај, 2013

Нов сингл од Џеси Џеј: Слушнете ја „Wild“

Британската пејачка Џеси Џеј деновиве го претстави нејзиниот нов сингл „Wild“, во кој гостуваат Дизи Раскал и Биг Шон. Песната која е продуцирана од Амо и како коавтор се потпишува Клод Кели, е всушност првиот сингл кој го најавува второто студиско издание на пејачката.

По само 16 часа од објавувањето, песната го достигна третото место во британската топ 40 листа, а во продолжение слушнете како звучи новиот сингл на Џеси Џеј.

 Врати се горе ↑