Аудио

5 август, 2013

Нов сингл од Џеси Џеј: Слушнете ја „It’s My Party“

По доста успешниот сингл „Wild“ со кој го најави вториот студиски албум, британската пејачка Џеси Џеј денеска го претстави и вториот сингл насловен It’s My Party“ Пејачката  во изминатиот период имаше улога на судија во две сезони од британската музичка емисија „The Voice“, но неодамна изјави дека нема да биде дел од третата сезона бидејќи  „музиката мора да биде приоритет“.  Иако за сега нема никакви информации за насловот или датумот на издавање на новото издание кое ќе го наследи „Who You Are“ од 2011 година, се надеваме дека овој пат снимањето на новиот материјал нема да трае шест години (како што беше случајот со првиот албум).

Како звучи новиот сингл можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑