Аудио

21 септември, 2013

Нов сингл од Џастин Тимберлејк: Слушнете ја „TKO“

Човекот со можеби најуспешна година на светската музичка сцена, Џастин Тимберлејк деновиве претстави уште една нова песна. По првиот сингл „Take Back The Night“ со кој го најави второто продолжение од албумот „The 20/20 Experience“, закажано за 30-ти овој месец, пејачот го претставува и вториот сингл насловен „ТКО“, чија продукција ја потпишува неговиот долгогодишен и проверен соработник, познатиот продуцент Тимбаленд. Песната трае околу 7 минути, а Вие можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑