Македонија

23 октомври, 2012

Нов сингл на Рената

Од Sky Eye Entertainment најавуваат уште еден сингл, после летниот мега хит „Time, time“. Талентираната Рената наскоро ќе не почести со уште една поп песна со заразен ритам која влегува под кожа по само неколку слушања. Продуцентот Алексиќ изјави дека подолго време се двоумеле кој да биде следниот сингл, па на крајот се решиле тоа да биде  „Because I love you“ (Затоа што те сакам), која што ќе излезе во ноември и се надеваме дека ќе биде достоен наследник на популарната „Time, time“.

 Врати се горе ↑