Аудио

4 април, 2013

Нов сингл на „Ареа“ – „Запознај ме“

Од „Авалон продукција“ информираат дека после повеќегодишна пауза, една од најдобрите македонски групи на сите времиња, „Ареа“ се враќа на сцената со нов сингл насловен „Запознај ме”, кој секако ќе ја размрда македонската музичка сцена, а воедно ќе биде и најава за нивните настапи на фестивалите „Скопје гори 2013“ и „Т’к-Так фест“.

Текстот на новата песна го потпишува Ружица Брчиоска, музиката и аранжманот се на Ивица Брчиоски, а снимана е во студио „Клиника“.

 Врати се горе ↑