24 мај, 2014

Нов сингл и видео запис од Сем Смит: Погледнете го „Leave Your Lover“

По успешните два сингла „Money On My Mind“ и „Stay With Me“, британскиот музичар и добитник на наградата „BBC Sound of 2014“, Сем Смит деновиве го претстави својот трет сингл од претстојното деби издание „In The Lonely Hour“ закажано за 26 мај. Станува збор за темата „Leave Your Lover“ чија екранизација можете да ја видите горе, а акустичната верзија слушнете ја во продолжение.

 

Музичарот чиј глас стана најпрепознатлив по мегахитот „La La La“ на Ноти Бој, летово ќе настапи на бројни големи фестивали како што се Гластонбери, Бестивал и други.Врати се горе ↑