27 април, 2017

„Нокаут“ в сабота повторно во Охрид

После велигденскиот концерт што се одржа на 14 април, „Нокаут“ закажаа уште една дружба со своите охридски обожаватели, кои повторно ќе можат да уживаат со најголемите хитови на популарната група оваа сабота, 29 април, во клубот „Кадмо“, со почеток од 22 часот.

Како најава за претстојниот настап, бендот објави кусо видео (горе), во кое поканата доаѓа од нивниот голем пријател и поддржувач, спортската легенда Кире Лазаров.

нок2Врати се горе ↑