Свет

23 декември, 2012

Никол Шерцингер го најави новиот сингл „Boomerang“

Поранешната членка на групата Пусикет Долс, Никол Шерцингер го најави новиот сингл „Boomerang“, за кој неодамна сними и видео запис. Песната сè уште не е објавена, но пред неколку дена беше промовиран мал дел од видео записот. Овој сингл, кој ќе го најави вториот студиски албум на пејачката, ќе биде издаден на почетокот на месец Јануари, а албумот ќе излезе во текот на летото од следната година. Погледнете како се снимаше спотот, а и неколку секунди од самиот спот.Врати се горе ↑