Аудио

16 јануари, 2013

Ник Кејв објави уште една песна од новиот албум

Неодамна беше најавен новиот петнаесетти по ред студиски албум на Ник Кејв и Д Бед Сидс, а тоа го направија со синглот „We No Who U R“, за која беше снимен и видео запис. Деновиве Кејв објави уште една песна која се наоѓа на новиот албум „Push The Sky Away“, закажан за 19-ти февруари. Станува збор за песната „Jubilee Street“ која можете да ја преслушате во продолжение.

 

 

 Врати се горе ↑