Аудио

4 декември, 2012

Ник Кејв и неговиот бенд објавија нов сингл

Минатата недела Ник Кејв и неговиот бенд Д Бед Сидс го најавија новиот албум насловен „Push The Sky Away“, кој го продуцираше Ник Лонеј, а е снимен на југот на Франција, во студиото La Farbrique и ќе биде објавен на 18-ти февруари. Деновиве излезе и првиот најавен сингл од овој албум, а тоа е нумерата „We No Who U R“, а можете да го преслушате во продолжение.

Извор: Rolling StoneВрати се горе ↑