Аудио

1 април, 2017

Нена Мицева со одлична преработка на хитот „Едно тело“

Веќе Ви пишувавме за 18-годишната Нена Мицева, која е вистински хит на Јутјуб, а младата пејачка својата колекција на преработки ја дополни со уште еден македонски хит. Станува збор за соработката на Дарко Илиевски и ДНК, Едно тело, која музичарите ја претставија пред точно 7 години. Токму тоа е и поводот за новата и освежена верзија на овој хит, а како звучи сето тоа во изведба на Нена можете да слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑