Свет

15 февруари, 2013

Нели најави соработки за новиот албум

Нели ќе го објави својот седми студиски албум насловен „M.O.“ во јуни. Пред доделувањето на Греми наградите, на црвениот тепих Нели открил кој сè ќе гостува на новото издание. Листата на гости ја предводи пејачката Нели Фуртадо, а во песните исто така ќе се појават и Виз Калифа, Треј Сонгз и Ти Ај.

Неодамна Нели го претстави првиот најавен сингл за новото издание, а тоа беше нумерата „Hey Porsche“, за која во моментов снима и видео запис.

Извор: IdolatorВрати се горе ↑